Bezpieczne wakacje Twojego dziecka

Gdy zaczynają się te beztroskie dni, dzieci najchętniej wybiegają na podwórko, spędzają całe dnie na dworze z kolegami, bawią się do utraty tchu, bo przecież w ciągu roku szkolnego nie było na to czasuJeszcze tylko tydzień i rozpoczną się wakacje. Wymarzony czas wszystkich uczniów. Czas odpoczynku od nauki, szkolnego gwaru, przygotowań do sprawdzianów itp. Wreszcie będzie można zachowywać się swobodnie, na luzie, nie martwić się o to, że czas goni, a lekcje wciąż nieodrobione. Żadnych zadań domowych aż do końca sierpnia. Hurra!

Gdy zaczynają się te beztroskie dni, dzieci najchętniej wybiegają na podwórko, spędzają całe dnie na dworze z kolegami, bawią się do utraty tchu, bo przecież w ciągu roku szkolnego nie było na to czasu. Pora, więc, aby nadrobić zaległości i wykorzystać okres wakacyjny dla odbudowania koleżeńskich kontaktów. A może wspólny biwak lub wyjazd nad jezioro?

Zasłużony odpoczynek

O tym, jak bardzo ważne jest zregenerowanie sił i witalności po wyczerpującym roku nauki wiedzą doskonale rodzice, którzy lata nauki mają już za sobą, lecz sięgając pamięcią wstecz doskonale potrafią sobie przypomnieć to, co sami przeżywali będąc jeszcze nastolatkami. Stres przed klasówką, egzaminem dojrzałości, a później wyborem studiów, pochłania sporo energii, której trzeba nabrać od nowa, by podołać wyzwaniom w kolejnym roku szkolnym.

Dlatego ci spośród rodziców, którzy mogą zapewnić dzieciom wakacyjne rozrywki w ramach wynagrodzenia ich starań i trudów nauki, często wykupują dla swoich pociech zorganizowane wycieczki w góry lub nad morze, wraz z innymi dziećmi w ich wieku, tzw. kolonie, po to, aby mogły spędzić czas w gronie swoich rówieśników, z którymi przecież na pewno mają najlepszy kontakt. Nie zawsze, bowiem dorośli mogą zorganizować swój urlop tak, aby całą rodziną wyjechać na wakacje. Różne są zawody i charakter pracy, jaki wykonują. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jeśli wspólne wczasy nie wchodzą w grę, jest wyprawa dzieciaków na wycieczkę.

Bezpieczeństwo to podstawa

Zazwyczaj są to wycieczki autokarowe z wychowawcami, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Dziś, bowiem, aby zostać wychowawcą kolonijnym, trzeba przejść niezbędne szkolenie i wykazać się referencjami związanymi z wcześniejszą pracą w podobnym charakterze.

Wiadomo, że dziecko jest oczkiem w głowie każdego rodzica, dlatego bezpieczeństwo w czasie takich podróży to kwestia priorytetowa, o którą należy zatroszczyć się przed wyjazdem. Warto upewnić się, czy kierowca, który ma dowieźć nasze dzieci na miejsce, posiada aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej. Taka informacja zwiększa ufność rodziców, że powierzają dzieci w dobre ręce.
Nie należy natomiast przejmować się na zapas. Bez odpowiednich procedur, spełnienia wymogów i posiadania niezbędnych dokumentów czy certyfikatów, żaden organizator wycieczek nie mógłby funkcjonować z powodzeniem na rynku. Odetchnij i ciesz się wakacjami, razem ze swoim dzieckiem.

Related posts